Ürünler

Nicaea Çelebi Zeytin Ayırma Makinesi (Patentli)

TANE KARIŞTIRMAYAN NİCAEA ÇELEBİ ZEYTİN AYIRMA MAKİNESİNİN ÜSTÜN ÖZELLİKLERİ

1– Makinemizin adı : NİCAEA ÇELEBİ  dir.

2- Sağlamlık ve Estetiklik birarada düşünülmüştür.

3- AB Standartlarında ve CE Normlarında dizayn edilmiştir.

4 - En büyük ve en önemli özelliği, Zeytin tanelerini ASLA birbirine karıştırmaz.

5 - Çapı: 8 mm olan 17 adet yuvarlak poliüretan oring ipler kullanılmıştır.

6 - Kullanılan değişik , üstün teknolojik bir sistem   sayesinde her bir zeytin tanesi iplerin üzerinde ilerlerken aynı zamanda kendi ekseni etrafında dönmüş olur. Dolayısıyla , her bir zeytin tanesi dönerek ilerleyeceğinden, tane çapına göre düşmesi gereken bölüme düşer. Böylelikle küçük zeytinin büyüklerin içine karışması engellenmiş olur.

7- Birbirinden bağımsız olarak dönebilen makaraların olması ayırma hassasiyetini artırmaktadır.

8- Dolayısıyla , diğer makinelerde zeytin tanesini çevirmek için kullanılmış olan fırçalar bu makinede kullanılmadığından zeytin tanesinin üzerindeki doğal dumanı silinmez.

9- Galvaniz kaplama özelliğinden dolayı paslanmaya karşı dayanıklıdır.

10 - Her bir sele aralığında 3 kez kalibre etme özelliğinden dolayı taneleri birbirine karıştırmaz ve çok Hassas bir ayırma işlemi yapar.

11 - Zeytin ayırma işlemi esnasında zeytine zarar vermez , hırpalamaz , zeytini yumuşatma yapmaz. Bunlarda , dolayısıyla zeytinin satışı esnasında aranılan özelliklerdir.

12- Ayrılan zeytinin , içine düşeceği sele aralıklarının ayarlanabilir olması , İstenilen barem değerlerinde zeytin ayrılabilmesine imkan tanır.

13 – Geniş ve uzun Konveyör Bant yapısı sayesinde yeşil , kızıl ve çürüklerin rahatça ayrılabilmesi sağlanır.

14 - Makinenin diğer önemli ve üstün bir özelliği ; Konveyör-bant ve plastik-ip hızının ayarlanabilir olmasıdır. Çalışma esnasında , zeytinin durumuna göre hız seçilebilir. Makine hızı istenilen değere ayarlanabilir. Bant ve makine iplerinin Hızı birbiriyle koordineli çalışır. Yani Bant hızı artarsa ip hızıda aynı oranda artmaktadır.

15 - Ayırma işlemi sırasında taneleri birbirine karıştırmadığından dolayı ayrım-seleleri başında işçi çalıştırmaya gerek kalmaz ve işçilikten tasarruf sağlamış olur.

16 - Plastik-İp koptuğu anda ücretsiz vereceğimiz ip-yapıştırma aletiyle İpleri kendiniz yapıştırabilirsiniz.

17 - Kullanımı çok kolay olan Plastik-ipleri germe aparatı sayesinde plastik iplerin ömrü uzatılmıştır.

18 - Tarladan gelen zeytini satışa hazırlamak için , İçindeki kızıl ve çürüğün Ayrılması , üzerindeki doğal dumanın silinmemesi , hırpalanmaması ve yumuşamaması , barem değerlerine uygun olması gerekmektedir. Makinemiz ,bütün bu özellikleri çok HASSAS bir şekilde yerine getirmektedir.

19 - Makinenin sadece ana şase üzerinde kaynak vardır. Hassasiyetinin bozulmaması için kaynak kullanılmamıştır. Genel olarak CNC ve LASER teknolojileri kullanılmıştır. Çelik aksamların tamamı lazer teknolojisiyle üretilmiş olup HATA oranı en aza indirilmiştir.

20 – Sarsak ve bant grubunda Çift taraflı Triger kayış ve dişli grubu sayesinde bant hızı en uygun şekle getirilip , sistemin ömrü uzatılmış ve bu noktalardan arıza y apma olasılığı en aza indirilmiştir. Dolayısıyla ÇOK SESSİZ bir çalışma ortamı sağlanmıştır.

21 – 17 adet plastik ip , 121 adet müstakil makara ve 4 adet destek makaraları üzerinde çalışmaktadır.

22 – Makine ip hız ayarlarının , iki büyük çaplı ANA TANBUR ( makara) ile yapılmış olmasının verdiği kullanım kolaylığı ve buralardan arıza yapma ihtimalinin en aza indirilmiş olması

23 – Zeytin Haznesinin alçak olması ( 125 cm ) . İçi zeytin dolu zeytin-selesini makineye kaldırıp dökme işini kolaylaştırmış olması.

24 - Zeytin haznesinin eğim ayarının yapılabilir olması.

25 – Zeytin haznesinin kapağının ayarlanabilir olması. Bu özellik zeytin akış hızının kontrol edilebilmesini sağlar.

26 – Bu makinede , değişik bir teknolojik sistem düşünüldüğü için , zeytin haznesinden hangi çoklukta zeytin , plastik-iplerin üzerine gelirse gelsin ayırma hassasiyeti kaybolmaz. ASLA karıştırmaz. Piyasadaki makinelerde plastik iplerin üzerine çok zeytin verildiğinde , tanelerin hepsini birbirine karıştırır.

27 – Makinemizde tekerlek olduğu için ardiye içinde yerleştirme kolaylığı ve rahatlığı sağlar.

28 – Kızıl zeytinler , sarı ışıkta ( Gün ışığı ) daha net olarak görüldüğünden , sarı ışık kullanılmış olup , aydınlatma en üst düzeydedir. Ayrıca aydınlatma lambaları göz kamaşmasını önlemek için alt tarafa direkt olarak sele içini gösterecek şekilde 45 derecelik eğimle monte edilmiştir.

29 - Çok sağlam bir şase yapısı

30 - Makine , bilgisayar ortamında tasarlanmış olup malzeme ve işçilik kalitesi üst düzeydedir.

31 - Servis hizmetimizin çok HIZLI olması . Oluşabilecek herhangi bir olumsuzluklarda çok acil müdahale imkanımızın olması.


Telefonla Sipariş için:

Fabrika telefon: +90 0224 764 40 09
GSM: +90 0532 353 90 39

Online sipariş için tıklayınız >
Göllüce Köyü / İZNİK / BURSA
PK: 16863
Fabrika telefon: +90 0532 353 90 39
saka facebooksaka twitter
Fabrika telefon:
+90 0532 353 90 39